Genel

Ferforje Merdiven Korkuluğu Neden Tercih Edilmeli?

Ferforje Merdiven Korkuluğu Neden Tercih Edilmeli?

Ferforje Merdiven Korkuluğu Neden Tercih Edilmeli? Demek eviniz için bir ferforje merdiven korkuluğu ile gitmeye karar verdiniz . Mükemmel seçim. Şimdi ne olacak?

Öncelikle, “Dövme demir” tam olarak nedir. Basitçe söylemek gerekirse, dövme demir, düşük karbon içeriği nedeniyle özel olarak yapılmış bir alaşımdır. Ferforje çok yönlüdür ve çeşitli karmaşık şekillerde kolayca üretilebilir, bu da onu dekoratif bir merdiven demir korkuluğu için mükemmel bir seçim haline getirir .

Biraz pahalı, yani gerçekten iyi bir fikir mi? Eski güzel ahşaba tam olarak nasıl yığılır?

AHŞAP VS FERFORJE

Ahşap bir klasiktir ve korkuluklarda kullanılan en geleneksel malzemedir. En sık kullanılanlar şunlardır:

▪️ Kızılağaç Dişbudak
▪️ Kiraz
▪️ Selvi
▪️ Meşe (Kırmızı Beyaz)
▪️ Kavak
▪️ Maun

Artıları:

▪️ Uygun fiyatlı; bu nedenle en popüler seçim
▪️ Çok az çalışmayla estetik açıdan hoş
▪️ Çok yönlüdür ve birçok şekle uyacak şekilde kolayca oyulabilir
▪️ Bakımı ve temizliği kolaydır

Eksileri:

▪️ Modern tasarımların çoğunda eskimiş ve “kapalı” görünme eğilimindedir ▪️
Termit ve nemden zarar
görmeye yatkındır ▪️ Düzenli bakım gerektirir

Ferforje eserlerin kullanımı eski Romalıların zamanına kadar uzanıyor ve silah ve aletlerde kullanılıyordu.

Artıları:

▪️ Çok yönlü, dövülebilir ve son derece uyarlanabilir – Modern, Süslü ve Soyut stiller arasında değişen sonsuz sayıda tasarımda kullanılabilir.
▪️ Modası asla geçmez ▪️ Son
derece dayanıklıdır, demir merdiven yapısına sağlamlık ve sağlamlık sağlar.
▪️ Boyama veya kaplama gibi doğru periyodik bakımlarla pratik olarak ömür boyu sürebilir.

Eksileri:

▪️ Daha
pahalı ▪️ Düzgün bakım yapılmadığı takdirde paslanmaya karşı hassastır
▪️ Ağırdır , montajı için özel ekipman gerektirir

Bununla ilgili gerçekten iki yol yok. Odak noktanız hem daha ucuz olan hem de uzun vadeli gerçek bir beklentisi olmayan bir şeyse, ahşap en iyi seçeneğiniz olabilir.

Bununla birlikte, zamana direnecek bir şey istiyorsanız, asla modası geçmeyin ve özellikle sağlam olun – ve (demir) bedelini ödemeye hazırsanız: Ferforje açık ara kazanandır.

KORKULUK VE TRABZAN ARASINDAKİ FARK

Daha ileri gitmeden önce, inşaat ve tasarım sürecinde bu terimlerle karşılaşabilirsiniz. Öyleyse bunu yoldan çıkaralım.

Basit gerçek şu ki, “Banister” (Bannister olarak da yazılır) ile “Korkuluk” arasında çok fazla geçiş vardır.

Korkuluk

Korkuluklar standart eskriminizdir. Merdivenlerin dikey “kutuplarını” birbirine bağlarlar ( korkuluk olarak bilinirler ) ve merdivenlerden inip çıkarken tutunduğunuz kısımdır. Daha spesifik olarak, onlar “korkuluklardır”

Trabzan

Trabzanlar, tam bariyere atıfta bulunur – yani, korkuluk artı korkuluk.

Bu nedenle, birbirlerinin yerine kullanılabilseler de, tüm korkuluğunuzun rengi veya stilinin aksine tırabzanınızın rengini veya stilini korkuluk çubuğuna göre ayırmanız gerektiğinde bunu bilmeniz önemlidir.

FERFORJE NEDEN EVİNİZ İÇİN BÜYÜK BİR YATIRIMDIR?

Tartıştığımız gibi, söz konusu dayanıklılık olduğunda ferforje açık ara kazanandır, ancak gelin bunu tam olarak neden harika bir ev yatırımı olduğu bağlamında açıklayalım.

Uzun Ömürlü

Ferforje demir ve karbondan oluşur. Bunların kombinasyonu çok güçlü bir alaşımla sonuçlanır. Hatta hayal edilemez bir dizi tasarıma ve kolay kuruluma dönüştürülecek kadar dövülebilir kalır.

Ve hava durumunu düşünelim. Sıcak sıcaklıklar metalin korozyonunda büyük rol oynar, ancak özel yapım demir işleri özellikle korozyona dayanıklıdır ve bu da onu bir sonraki merdiven ve korkuluk projeniz için mükemmel bir malzeme haline getirir. Ve bakım nereye kadar? Her üç ila beş yılda bir yeni bir boya işi, sonsuza kadar sürmesini sağlamalıdır.

Güvenli

Her yıl bir milyondan fazla merdivenle ilgili kaza meydana geliyor. Ferforje işlerin gücü, yetişkinler tarafından yaslanıldığında hasarı önlemek için uzun bir yol kat eder ve çocuklarınızı yüksekten düşmekten koruyabilir. Güvenliğe gerçekten bir fiyat biçebilir misin?

Güzellik, Zarafet ve Stil

Bir merdiven korkuluğu sıkıcı olmak zorunda değildir. Tarzınız ister rustik, ister İskandinav, geleneksel veya eklektik olsun, yüksek kaliteli süs demir işleri mülkünüzün diğer özellikleriyle iyi çalışacaktır. Ve asla modası geçmeyen doğal bir görünümle, mülkünüz piyasa değeri kaybına karşı bağışıklık avantajına sahip olabilir.

Ve ahşap veya çeliğin aksine, ferforje merdiven korkuluğu, hem çağdaş hem de eski yapıları tamamlayan grenli bir yüzeye sahiptir.

DOĞRU MÜTEAHHİT NASIL SEÇİLİR?

Ferforje merdiven korkulukları ucuz değildir . Ve onunla çalışmayı teklif eden ve bunun işe yaradığını söyleyen herkes, çığır açıcı olabilir, bu nedenle tüm kararınızı projenin maliyetine dayandırmadığınızdan emin olmanız gerekir.

Bir metal işleri şirketini işe almadan önce, acele etmeden güvenle ve sakince işe alım yapabilmeniz için sormanız gereken 5 temel sorudan oluşan bu listeyi gerçekten derledik . Ve bunlar, yani:

Hangi Hizmetler verilmektedir?
Şirketle ne kadar yakın çalışacağım?
Müşteri hizmetleri ekibi var mı?
Kurulum Ne Kadar Basit?
Referansları Nerede Bulabilirim?
En önemlisi ilkidir. Çalışmak istediğiniz Orange County demir işleri şirketini seçmeden önce , gerekli tüm hizmetleri sağladığından kesinlikle emin olmanız gerekir. İyi bir müteahhit, demir merdiven korkuluğunuzun tasarımını masalar, kapılar, çitler ve daha birçok modern demir işleri gibi diğer demir işlere bağlamak ve entegre etmek için çeşitli hizmetler sunabilecektir . Bu, ancak şirket tüm bu tür metal işleri zaten üretiyorsa mümkün olacaktır. Mutlak en kötü senaryo, evinizdeki diğer kurulumların hiçbirine uymayan bir merdivene sahip olmaktır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir