Genel

Dresuar Nedir?

dresuar modelleri

Dresuar Nedir? Bir şifoniyer bir mobilya parçasıdır. Terimin uzun bir geçmişi vardır ve tarihi boyunca birkaç farklı anlamı olmuştur. Başlangıçta, bir şifoniyer, zenginlerin yemek odalarında kullanılmak üzere bir mobilya parçasıydı. Terimin kullanımı zamanla değişti ve şimdi genellikle, bir tuvalet masası veya büyük bir çekmeceli dolap gibi, kıyafetleri tutan bir yatak odası mobilyasına atıfta bulunuyor.

Erken şifonyerler, zengin ve güçlüler için uzun bir yemek sırasında kullanışlı olabilecek kullanışlı çeşitli eşyaları tutmak için tasarlandı. Servis edilmeyi bekleyen yemekleri veya asil akşam yemeği konuklarının isteyebileceği diğer küçük eşyaları tutmuş olabilirler. Sanayi Devrimi, eski seçkinlerin yaşam tarzlarını ve görgülerini benimsemeye çalışan yükselen orta sınıflardaki pek çok kişiye ek zenginlik getirdikçe, bu şifoniyerlerin kullanımı, sosyal düzende kademeli olarak aşağı doğru yayıldı.

Avrupa kullanımında, şifonyer terimi hala genellikle bir yemek alanında büfe ve vitrin görevi görmesi amaçlanan bir mobilya parçasını ifade eder. Bu tip şifonyer tipik olarak, yemek sırasında kullanılmak üzere bir teşhir alanı veya çalışma ve depolama alanı olarak kullanım için yaklaşık olarak masa yüksekliğinde düz bir yüzey içerir. Bu tür şifonyerler genellikle dekoratif tabakların ve çeşitli küçük eşyaların sergilenmesi için uygun olan yükseltilmiş rafları da içerir. Teşhir ve çalışma alanını bir araya getiren şifonyerin çok kullanışlı bir mobilya parçası olduğu kanıtlandı ve şifonyerler evin diğer odalarında kullanılmak üzere uyarlandı. Bu tür mobilya parçaları, yatak odası aksesuarları olarak kullanılmak üzere hızla değiştirildi. Bu yatak odası şifonyerleri , iyi bir kişisel eşya seçkisine sahip olabilir ve değerli kişisel eşyaları sergilemek için alan sağlar.

Tipik bir yatak odası şifoniyeri, daha küçük giysiler ve kişisel eşyalar için depolama alanı içeriyordu. Daha büyük giysiler genellikle dik duran dolaplarda veya sandıklarda saklanırdı. Bazı şifonyerler daha uzun duracak şekilde değiştirildi, ancak aynalı ve çalışma veya depolama alanı olan üç veya dört çekmeceli basit modeller en yaygın olanıydı. Gardıroplar, özellikle Kuzey Amerika’da, modern evlerden büyük ölçüde kayboldu. Onların yerini daha büyük dolaplar ve daha büyük şifonyerler aldı. Amerikan şifonyerleri genellikle çok daha fazla saklama alanına sahiptir ve çok çeşitli kıyafetleri tutmak için kullanılır. Daha faydacı modellerde, bu ayna şifonyerin arkasındaki duvara yapıştırılan küçük bir ayna olabilir, ancak Amerika’da bir ayna genellikle şifonyerlerle ilişkilendirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir