Genel

Ferforje Bahçe Kapısında Seçenekler Nelerdir?

Ferforje Bahçe Kapısında Seçenekler Nelerdir?

ferforje bahçe kapısında seçenekler nelerdir? Ferforje dayanıklı ve sağlam bir üründür. Ferforje çitler ve kapılar bir zamanlar elle dövülür ve dövülürdü – bu isme yol açtı – bu da onları sadece en zengin ailelerin karşılayabileceği kadar pahalı hale getirdi. Modern ferforje, makine yapımı olsa da, çoğu mülk için uygun fiyatlı.

Sahip olduğunuz çit stili ne olursa olsun, ferforje bir kapı güzel bir tamamlayıcı olabilir.

Kemerli Üst

Mimarideki kemerler, antik Yunan ve Roma’nın büyük binalarını anımsattıkları için klasik bir çekicilik sunar. Bu klasik çekiciliği, kemerli bir üst seçerek ferforje kapınızda yeniden yaratabilirsiniz. Kemerler, bir çift kapı boyunca uzanan yumuşak bir yaydan bir bahçe kapısının tepesindeki yarım daireye kadar değişebilir. Aynı şekilde süsleme konusunda da birçok seçeneğiniz var. Aralarında basit daireler veya parmaklıklar bulunabilen çift rayları seçebilirsiniz. Raylar arasındaki tasarımlar da çok ayrıntılı olabilir. Ayrıca, ekstra güvenlik için kemerin keskin uçlarla tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Kemerin klasik doğası nedeniyle, kemerli üst kapılar genellikle Viktorya, Gürcü ve tabii ki neo-klasik binalar gibi tarihi evleri tamamlar. Evinizin mimarisinde herhangi bir yay varsa, eğimi kapınızın üst kısmıyla eşleştirmeye çalışın.

Düz Üst

Üstü kemerli kapı bir klasik olsa da, ferforje kapılar da kemer yerine düz bir tepeye sahiptir. Kemerli üstte olduğu gibi, bu kapılar üstte çift korkuluk ile gelebilir. İki ray arasındaki demir işi, bazı kapılarda geometrik ızgara desenleri olmasına rağmen, daireler veya kazıklar gibi daha basit olma eğilimindedir. Düz tepeli kapılar, özellikle tırmanmayı caydırmak için yayın kaygan eğimine sahip olmadıklarından, güvenlik için genellikle sivri uçlara sahiptir. Üstü düz kapıların genel tasarımı, modern tarzın ayırt edici özelliği olan genellikle minimalisttir. Bu nedenle, bu kapılar herhangi bir çağdaş ev tarzı için idealdir.

Süs

Ferforje bir zamanlar el yapımı olduğu için, zanaatkarlar genellikle işlerini kişiselleştirerek güzel metal sanat eserleri yaratırlardı. Ferforje artık bir makinede yapılsa da, süreç size hala birçok özelleştirme seçeneği sunuyor. Ferforje, bukleler, yaylar ve süslemelerle ayrıntılı tasarımlarda işlenebilir. Yapraklar ve kuşlar gibi temsili süs eşyaları bile bulabilirsiniz. Aynı şekilde, başka bir ayrıntılı süsleme katmanı ekleyebilecek madalyonlarla kapınızı özelleştirmek mümkündür. Son olarak, altın kaplama finialler gibi detayları toz boya ile zenginleştirebilirsiniz. Geleneksel bir süs kapısı, tarihi evleri tamamlar. Ancak, Misyon veya Akdeniz gibi farklı ev tarzlarına uyması için geçidi özelleştirebilirsiniz.

Kapalı Metal

Çoğu dövme demir kapı, kapı direkleri arasında uzanan üst ve alt raylara sahiptir. Aradaki dikey alan parmaklıklarla doludur, bu da kapıdan ötesindeki mülkü görebileceğiniz anlamına gelir. Daha fazla mahremiyet istiyorsanız, kapalı bir metal kapı seçebilirsiniz. Kapalı bir metal kapı ile, ferforjeyi karakterize eden kazıklar ve süslemeler aynı kalır. Bununla birlikte, üreticiler kapıyı şekle uygun bir metal levha ile geri alıyor. Herhangi bir ev stiline uygun bir kapı seçebilirsiniz.

Ahşap ve Demir

Kapınızın sadece metalden yapılmış olması gerekmez. Mahremiyet eklemenin bir başka yöntemi de ahşabı yapıya dahil etmektir. Tipik olarak, ahşap ve demir kapılar, ahşap parmaklıklı bir dövme demir çerçeveye sahiptir. Üst kısımdaki ferforje dekoratif olabilir ve ahşap cepheye giren dekoratif menteşeleri görebilirsiniz. Bununla birlikte, cesur bir demir çerçeve ve düz ahşap çıtalar arasında keskin bir kontrast seçebilirsiniz. Süs demiri ve menteşeleri seçerseniz, ahşap ve demir kapınız geleneksel ev tarzlarını tamamlayabilir. Bununla birlikte, cesurca kontrast oluşturan kapı, modern bir mülk için şık bir bitiş olacaktır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir