Genel

Ferforje Korkuluk Modelleri

villa korkulukları

Ferforje korkuluk birçok nedenden dolayı ev sahipleri arasında popüler bir seçimdir . Son derece dayanıklı ve uzun ömürlü olmanın yanı sıra çok güzel ve zarif bir görünüme sahiptirler. Tabii ki, bu kadar çok insanın onlara ilgi duymasının başka bir nedeni daha var. Ferforje ile yapılabilecek neredeyse sonsuz tasarımlar var.

Tasarımınızı nasıl seçeceğiniz bir dizi faktöre bağlı olacaktır. Bir katalogdan veya bir depoda seçim yapmanın rahatlığını mı istiyorsunuz yoksa yaratıcı kaslarınızı esnetip kendiniz bir şeyler tasarlamak mı istiyorsunuz?

Evinizin zaten korkulukların uymasını istediğiniz bir “tarzı” var mı yoksa sıfırdan mı başlıyorsunuz?

Ve elbette, özellikle ilginizi çeken tasarımlar var mı?

Geleneksel Tasarım

Geleneksel tasarım, çağdaş veya modern tasarımdan daha karmaşık olarak kabul edilir. Büyük bir süsleme ve ihtişam ile karakterizedir.

Dış demir korkuluklar yüzyıllardır kullanılmaktadır. Bu nedenle, insanlar onları hayal ettiğinde, çoğu onları geleneksel bir tasarımla tasavvur eder. Ferforje ve geleneksel tasarım birlikte iyi gider. Zarif görünümlü malzeme, karmaşık geleneksel tasarımları şekillendirmek için harikadır.

Zarif kıvrımlar ve iğler, her zaman dövme demir için klasik bir tasarımdır.

Çağdaş veya Modern Tasarım

Bir malzemenin yüzlerce yıldır kullanılmış olması, taze ve modern görünemeyeceği anlamına gelmez.

Çağdaş tasarım, geleneksel tasarımın birçok karmaşıklığını ortaya çıkarır ve bunun yerine enerjisini taze temiz çizgilere ve basit renk şemalarına odaklar. Modern tasarım, neredeyse minimalist olma noktasına kadar daha da aerodinamiktir.

Eviniz daha çağdaş veya modern bir tasarıma sahipse, temiz çizgiler veya geometrik şekiller kullanan bir dış korkuluk düşünün.

Bohem veya kaprisli

Belki de tasarımınızda biraz daha sanatsal veya eğlenceli bir şey arıyorsunuz. Ferforje, istediğiniz herhangi bir tasarımı oluşturmak için özelleştirilebildiğinden , daha tuhaf bir korkuluk da oluşturulabilir. Korkuluklarınıza tamamen benzersiz bir görünüm kazandırmak için birçok sembol, resim ve desen türü birleştirilebilir.

Belki sizin için özel anlamı olan bir tasarımı veya sembolü korkuluklarınıza dahil etmek istersiniz.

Diğer malzemeleri dahil etmek

Gerçekten kutunun dışında düşünmek istiyorsanız, korkuluklarınıza ek malzemeler eklemeyi düşünün. Taş veya vitray, demirle birlikte kullanıldığında çarpıcı bir izlenim bırakabilir.

Sahip olabileceğim tasarımın herhangi bir sınırı var mı?

Tasarım seçiminizdeki tek gerçek sınır, Ontario Yapı Yönetmeliği tarafından belirlenen sınırlardır. Demir korkuluğunuz bir sanat eseri olsa da, birincil işlevi güvenlik amaçlıdır ve bu nedenle karşılaması gereken belirli standartlar vardır. Bunlar, yükseklik gereksinimleri, ne kadar büyük açıklıklara izin verildiği gibi şeyleri içerir. Bu gereksinimler, korkuluğunuzun yerden ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak biraz değişecektir. Korkuluk tasarımınızda yaratıcı olmanızı öneririz, ancak güvenlik ve kodlara uygunluk her zaman birinci öncelik olmalıdır.

Dış korkuluk için bir tasarım seçerken, mevcut birçok tasarımdan birini seçebilir veya özel çalışma yaptırabilirsiniz. Aslında o kadar çok seçenek var ki bu zor bir karar olabilir – ancak evinizi çeşitli korkuluk türleri ile tasarlamayı deneyin, çünkü bu eğlencenin bir parçası!

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir