Genel

Paslanmaz Kapı Neden Tercih Edilir?

Paslanmaz Kapı Neden Tercih Edilmelidir?

Paslanmaz kapı, tesisinizle ilgili olarak konum, bina tipi ve kullanılabilirlik dahil olmak üzere dikkate alınması gereken birçok faktör olsa da, öncelikle sunulan malzemeler hakkında temel bir anlayış kazanmak önemlidir. İster endüstriyel, ister ticari veya evsel bir mülkü korumaya çalışıyor olun, bu kılavuz, kapınızın neyden yapılması gerektiğini belirlemek için her bir malzemenin özelliklerini anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

 

Çelik

Çelik, yüksek bir çekme mukavemetine ve tipik olarak düşük maliyetlidir. Binalarda, altyapıda, aletlerde, gemilerde, otomobillerde, makinelerde, aletlerde ve silahlarda kullanılan önemli bir bileşendir. Çelik, zamanla büzülme, çatlama veya bükülme yapmadığından güvenlik ürünleri için ideal bir malzemedir. Çelik kapılar ayrıca çok çeşitli konfigürasyonlarda ve çeşitli uygulamalara uyacak şekilde üçüncü taraf akreditasyonlarıyla mevcuttur. İsteğe bağlı LPCB sertifikası, artırılmış dayanıklılık ve garantili bir güvenlik düzeyi sunar.

 

Zamanla bazı malzemelerde görülebilen korozyon gibi sorunlarla mücadele etmek için, çelik kapılar, korozyon direncini önemli ölçüde artırmak için Deniz sınıfı seçenekleriyle, uzun bir kullanım ömrü sağlamak için astarlanabilir ve boyanabilir.

 

Bradbury Group, rekabetçi fiyatlara sahip çok çeşitli çelik güvenlik kapıları sunar ve her bina için sağlam, yüksek kaliteli güvenlik seçenekleri sunar. Çeşitli yüzeyler, hırdavat, cam ve panjur seçenekleri bulunan çelik kapılarımız, bireysel gereksinimlerinize göre özel olarak üretilmiştir. Ayrıca güvenlik, su baskını, yangın ve akustik gereksinimler için çözümler sunan geniş bir sertifikalı çelik kapı seçeneklerine sahibiz.

 

Paslanmaz çelik

Aşınma ve aşınmaya karşı yüksek dirençli paslanmaz çelik popüler bir seçimdir. Daha ağır ve daha dayanıklı olduğu için, kuvvet veya ısı altında bükülme veya deforme olma olasılığı daha düşüktür. Yüksek düzeyde bir saldırıya dayanabilir, vandalizm ve anti-sosyal davranışlara karşı koruma sağlayabilir ve kıyı bölgeleri de dahil olmak üzere zorlu ortamlar için idealdir.

 

Paslanmaz çelik dayanıklı bir malzeme olduğundan, üretim sürecinden dolayı bazen yüksek fiyat etiketine eşlik edebilir. Makineden kaynağa kadar, işlenmesi zor bir metal olabilir.

 

Bradbury Group’un en çok satan M2M + kapıları , standart çeliğin aksine paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Bu Uzman kapılar, uygun bir fiyata gelişmiş güç ve korozyon direnci sunar. Kamu binaları ve sosyal konutlar için yüksek dayanıklılık, uzun ömür ve korozyona karşı direnç sağlayan Classic2S kapılar da sunuyoruz.

 

Alüminyum

Alüminyum, malzemelerin ömrünü uzatmaya yardımcı olan düşük bakım ve korozyona dayanıklı özellikleri nedeniyle ev ve ticari dahil birçok mülk sahibi için popüler bir seçimdir. Dövülebilir bir malzeme olduğu için alüminyum, işlenmesi en kolay olanıdır ve toplam üretim maliyetini düşürmeye yardımcı olur.

 

Alüminyum, dört malzemenin en hafifi olmasına rağmen, tipik olarak çelik kadar güçlü değildir ve herhangi bir takviye özelliği olmadan sunulduğunda, yüksek düzeyde güvenlik gerektirmeyen düşük riskli ortamlar için en uygun olanıdır.

 

Klasik ortak kapılarımız alüminyumdan yapılmıştır ve düşük ağırlığı korurken kapı takımlarının gücünü ve dayanıklılığını artırmak için paslanmaz çelikle güçlendirilmiştir. İçiniz rahat etmesine yardımcı olan ClassicAL, ayrıca LPS 2081 Güvenlik Kategorisi B’ye göre LPCB sertifikasına sahiptir.

 

Odun

Ahşap, benzersiz özellikleri ve süslü detayları nedeniyle kapı yapımında kullanılan geleneksel malzemedir. Ahşap kapılar tipik olarak ev mülklerinde ve otel ve ofis binalarında iç kapılar olarak kurulur. Malzemenin işlenmesi kolay olduğu için, fonksiyonel tasarım seçeneklerine uyacak şekilde özel olarak üretilebileceği ve kişinin tarzına göre uyarlanabileceği anlamına gelir.

 

Bununla birlikte, ahşap kapılar üçüncü taraf sertifikasına sahip olmasına rağmen, kapılar sağlam bir konstrüksiyondan yapılmış olmasına rağmen, zamanla menteşelerin etrafında eğilme ve zayıflama riski olduğundan düşük riskli yerler için uygundur.

 

Ahşap kapılar, mülklerinin estetiğini geliştirmekle giderek daha fazla ilgilenen modern ev sahiplerinin pazarına uyacak şekilde uyarlanmıştır. Bu nedenle, ahşap bazen sunulan malzemelerin daha pahalı seçeneğidir. Bradbury Group, yüksek maliyet, bakım ve hava koşullarına maruz kalma sorunları olmadan gerçek bir ahşap efektinin sıcaklığını getiren yüksek kaliteli, ahşap efektli toz boya kaplamada biçim ve işlev arasında mükemmel bir denge geliştirmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir