Genel

Demir Kapının Uzun Ömürlü Olması İçin Ne Yapılmalıdır

Demir Kapı

Demir kapınızın eskimesini sağlamak istiyorsanız, kullanmak isteyeceğiniz bazı bakım ipuçları var. Tabii ki, uzun ömürlü olmasını sağlamak için yüksek kaliteli bir demir kapı seçmekle başlar. Demir Kapının Uzun Ömürlü Olması İçin Ne Yapılmalıdır

Kaliteli demir kapı ile ömür boyu keyfini sürebilirsiniz. İyi yaşlanmasını sağlamak için biraz özen gerekli olsa da, iyi yapılmış bir ferforje kapı çok uzun süre dayanacaktır. Demir kapınızdan daha fazla yaşam almanızı sağlamak için yapabileceğiniz bazı şeylere bakalım.

DEMİR KAPINIZIN DAHA UZUN SÜRE DAYANMASINA YARDIMCI OLACAK İPUÇLARI

1. DEMİR KAPINIZI DÜZGÜN TEMİZLEYİN

Zaman zaman kapınızda biriken kiri temizlemek için hafif bir temizleyici kullanılabilir. Demir kapınıza zarar verebileceklerinden aşındırıcı bez veya aşındırıcı temizleyiciler kullanmaktan kaçındığınızdan emin olmalısınız.

Bunun yerine, kapıyı temizlemek için yumuşak bir temizleyici ve yumuşak bir bez kullanın. Ayrıca, işlemi tamamlamadan önce tüm sabun kalıntılarını çıkardığınızdan emin olun. Kapının hasarsız kalmasını sağlamak için bitirmeden önce tamamen kuru olduğundan emin olun.

2. BOYARSANIZ DOĞRU YAPIN

Ferforje kapılar boyanabilir, ancak bunu doğru yapmanız gerekir veya kapınızı pas ve diğer hasarlara açık bırakabilirsiniz. Ferforje kapınızı yeniden boyamayı planlarken, muhtemelen mevcut tüm boyayı çıkarmanız gerekmeyecektir. Bunun yerine, yayılmasını önlemek için herhangi bir pası kazımak istersiniz. Yeniden boyamadan önce pasın tamamen çıkmasını sağlamak için gazyağı bile uygulayabilirsiniz.

3. MENTEŞELERİ YAĞLAYIN

Ferforje kapılar sık ​​sık yağlanmazsa gıcırdatabilir. Okyanusun yakınında yaşıyorsanız, muhtemelen yemi düzenli olarak yağlamanız gerekecektir. Havadaki tuzlu su korozyona neden olabilir, ancak kapıyı yağlamak yardımcı olacaktır.

Birkaç ayda bir menteşe yağlaması uygulamak gereklidir. Demir kapınızın menteşelerine dikkat etmezseniz bir daha çalışmaz.

4. ARA SIRA DONANIMI KONTROL EDİN

Sıklıkla yapmanız gereken bir şey olmasa da arada sırada donanımı kontrol etmeli ve gerekirse sıkmalısınız. Donanım gevşeyebilir veya hatta hasar görebilir. Böyle bir durumda, kendiniz sıkabilir veya hasarı onarması için birini kiralayabilirsiniz.

Ferforje kapınızda herhangi bir hasar fark ettiğinizde, mümkün olan en kısa sürede ele almanız en iyisidir. Pas, karşılaşabileceğiniz en yaygın hasar türüdür ve yayılmadan önce ele alınması gerekir.

Ferforje kapıların bakımı zor değildir, ancak iyi yaşlanmalarını istiyorsanız biraz bakım gerektirirler. Bulduğunuz herhangi bir pasın mümkün olan en kısa sürede ele alındığından veya yayılacağından emin olmak istersiniz. Boyamayı planlıyorsanız, doğru yapın veya hatta bir profesyonel kiralayın.

Uygun temizlik, menteşe yağlama ve herhangi bir hasarı hızlı bir şekilde ele alma ile demir kapınızın keyfini bir ömür boyu sürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir