Genel

Otomatik Açılır Garaj Kapısının Avantajları Nelerdir

Villa Garaj Kapısında Nelere Dikkat Edilmeli

Kolaylığı Teşvik Eder

Otomatik garaj kapıları, otomasyonlu her şey gibi, kişisel çabayı en aza indirmeye yardımcı olur ve günlük yaşamınıza kolaylık sağlar. Garaj kapınızı otomatikleştirerek artık evinizin anahtarlarını taşımanıza gerek kalmayacak. Bunun yerine, garajınıza erişmek için bir garaj uzaktan kumandasına, telefonunuza veya bir tuş takımı koduna ihtiyacınız olacak! otomatik açılır garaj kapısının avantajları nelerdir

Eski, manuel garaj kapınızı yeni, otomatikleştirilmiş bir kapıyla değiştirmenin bir başka avantajı da, garaj kapısını açıp kapatmak için artık arabanızın konforunu bırakmak zorunda kalmayacağınız gerçeğidir. Gece geç saatlerde eve geldiğinizde, kapıyı açmak için uzaktan kumandanızı veya telefonunuzu arabanızın içinden kullanabilirsiniz. Garaj kapınızı sıcakta manuel olarak açtığınız veya kapatırken soğukta titrediğiniz günlere veda edin.

Gelişmiş Güvenlik Sağlar

Eviniz söz konusu olduğunda, güvenlik ana endişe kaynağıdır. İyi haber şu ki, otomatik garaj kapıları evinizi birçok şekilde güvence altına alabilir!

Bazı otomatik garaj kapısı sistemleri, siz uzun süre uzaktayken garaj kapınızın uzaktan kumanda ile açılmasını önleyen bir tatil moduna sahiptir. Kapı sadece garaj kapısı tuş takımındaki belirli bir kodla çalışır, bu önemlidir çünkü siz yokken hırsızların garajınıza girmesini engeller.

Garaj kapısı uzaktan kumandasının çalışabileceği sınırlı sayıda frekans vardır . Birisi içeri girip sizi soymayı planlamışsa, olası her garaj kapısı frekans kombinasyonunu kullanan bir cihaz kullanmayı deneyebilir. Cihazla, davetsiz misafirler garaja saniyeler içinde girebilir. Ancak tatil modu açıkken erişim sağlayamazlar. Ayrıca, garaj kapılarınızın savunmasız kalmamasını sağlamak için sürekli değişen bir yuvarlanma frekansına sahip otomatik bir garaj kapısı açıcı da seçebilirsiniz. Tüm yeni, modern garaj kapısı açıcıları, haddeleme kodu teknolojisini kullanır.

Otomatik garaj kapıları, geçici bir misafir tuş takımı kodu ayarlamanıza da izin verir. Bu, güvenliği sağlamak için kendi garaj kapısı kodunuzu sürekli olarak değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yerine, siz evde değilken birisinin izninizle garajınıza girmesi gerektiğinde bir misafir kodu oluşturabilirsiniz.

Tatil modu ve geçici misafir koduna ek olarak, bazı otomatik garaj kapılarında hırsızları caydırmak ve kötü havalarda görünürlüğü artırmak için yerleşik otomatik ışıklar da bulunur. Garaj kapınızı otomatikleştirmeyi düşünüyorsanız , arabalarınızı ve garajda saklanan değerli eşyalarınızı korumak için onu da yükseltmeyi düşünün .

Akıllı Teknolojiyi Kullanır

Modern garaj kapıları akıllı telefonunuzdan çalıştırılabilir . Bu, özellikle evden çıkıp arabayı sürdükten sonra garaj kapısını kapatmayı unutan kişiler için harikadır. Garaj kapısını tekrar kontrol etmek için asla arabayı döndürmek zorunda kalmayacaksınız!

Düşünmeniz ve karar vermeniz gereken milyonlarca şeyle son derece yoğun bir hayatınız varsa, garaj kapılarınızın listeye eklenecek başka bir şey olmasına izin vermeyin. Otomatik garaj kapısı ile, kapının belirli bir süre açık kaldıktan sonra kapanmasını isteyen bir zamanlayıcı ayarlayabilirsiniz. Bu, endişeyi ortadan kaldıracak veya garaj kapınızın kapalı olup olmadığını kontrol etme ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Yaralanmaları Önler

İster küçük çocukların ebeveyni olun, ister tıbbi kaygıları olan daha yaşlı bir yetişkin olun, güvenlik son derece önemlidir. Eski, bozulan, manuel garaj kapıları, yerden ağır bir kapıyı kaldırmanızı gerektirebilir. Olası yaralanmaları önlemek için otomatik garaj kapılarını tercih edebilirsiniz! Ağır kaldırma işini senin için yapacaklar.
Garaj kapısı otomasyonu, garaj kapınızı güvenli hale getirir, böylece çocuklar bile kullanabilir. Bir düğmeye basarak kapıyı açıp kapatabilirler. Ayrıca, entegre kapı sensörleri sayesinde asla kapının üzerlerine kapanması konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Yoluna bir şey çıkarsa, sensörler garaj kapısını tekrar yukarı çekecektir.

Minimum Enerji Tüketir

Garaj kapısı açıcılar çok fazla enerji tüketmediği için elektrik faturalarına çok fazla para harcamanıza gerek kalmaz. Sahip olduğunuz garaj kapısı ve açıcının modeline bağlı olarak , enerji kullanımına yılda 2 ila 32 dolar arasında bir harcama yapabilirsiniz .

Enerji faturanızı daha da azaltmak istiyorsanız, yeni garaj kapısı açıcı modelleri daha da az enerji kullanır. Ayrıca garaj kapısı açıcısını bir güneş paneline takma seçeneğiniz de var. Pano ve açıcı kurulumunuzun peşin maliyetiniz daha yüksek olurken, enerji faturalarınız zamanla daha düşük olacaktır.

Bütçenizi Kırmaz

Faturalardan bahsetmişken, otomatik garaj kapısı açıcıları da düşündüğünüz kadar pahalı değil. Aslında, çoğu garaj kapısı açıcı 150 ila 300 dolar arasında değişir ve yaklaşık 10 yıl sürer. 300$’lık yüksek kaliteli bir kapı açıcı seçerseniz, bunun için yılda yalnızca 30$ ödersiniz (ayda yalnızca 2,50$!).

Diğer masraflar, garaj kapısı montajı, ampuller, uzaktan kumandalar ve tuş takımlarını içerir. Kurulum maliyeti ortalama 336$’dır ancak maliyeti 100$’a kadar çıkabilir. Ampullerin fiyatı yaklaşık 10 dolar. Uzaktan kumandaların maliyeti yaklaşık 35 dolar ve tuş takımları yaklaşık 45 dolar. Bu çok gibi görünse de, bunları sık sık değiştirmeniz gerekmeyecek. Bu, başlangıçta yatırdığınız paradan en iyi şekilde yararlanacağınız anlamına gelir.

Ev Değerini Yükseltir

Her eklentide olduğu gibi manuel garaj kapılarınızı otomatik olanlarla değiştirmek evinize değer katar. Gelecekte evinizi satmak istiyorsanız, alıcıların rahatlığı takdir ettiğini unutmayın. Ayrıca, otomatik bir açıcıyı yepyeni, özel garaj kapılarıyla eşleştirerek kaldırım çekiciliğinizi artırabilir ve mülk değerinizi daha da artırabilirsiniz!

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir