Genel

Sundurma Yaptırmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Sundurma Yaptırmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Sundurma Yaptırmak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler . Sundurma projeniz için hedeflerinizi belirleyin. Sundurmanın nasıl görünmesini istediğinizden, alanı nasıl kullanmayı planladığınıza kadar her şeyi düşünün. Verandanızın kullanımını en üst düzeye çıkarmak ve konumun mülkünüzün geri kalanıyla çalıştığından emin olmak istiyorsunuz. Hayallerinizdeki verandayı planlarken kendinize bu beş önemli soruyu sorun.

Sundurmanızı nasıl kullanmak istersiniz?

Bu sorunun cevabı, sundurmanızın ne kadar derin ve uzun olması gerektiğini belirlemenize yardımcı olur. Küçük bir kafe masası ve iki sandalyeli bir sundurma, yemek ve eğlence için yapılmış bir sundurmadan farklı boyut gereksinimlerine sahiptir. Dolaşım için yer eklemeniz gerekir; bir sundurmayı temeli, çatısı ve duvarları olan küçük ölçekli bir ev olarak düşünün.

Sundurmanızı ne zaman kullanmak istiyorsunuz?

Bölgenize ve ikliminize bağlı olarak, verandanızı yılın üç veya dört mevsimi kullanılabilir hale getirecek detayları eklemek isteyebilirsiniz. Bir şömine, bir tavan vantilatörü, böcekleri dışarıda tutan paravanlar ve tavanda yalıtım, dikkate alınması gereken seçeneklerden sadece birkaçıdır.

Sundurmanız kullanıcı dostu mu?

Alanı kolayca erişilebilir hale getirmek ve iyi trafik akışını teşvik etmek için sundurmanızdan evinize en iyi girişi düşünün. Geniş veranda veya Fransız kapılar, yan ve arka verandalara kolay erişim sağlayabilir ve eviniz için iyi bir doğal ışık kaynağı olabilir.

Eğlenmek için yapılmış bir sundurma ister misiniz?

Odanız varsa, ayrı oturma ve yemek alanları oluşturarak verandanızı misafirler için bir hedef haline getirin. Tüm hava koşullarına uygun mobilyalar ve iç/dış mekan halısı bulunan bir oturma alanı, ziyaretçilere kokteyllerin ve sohbetin tadını çıkarabilecekleri bir alan sağlar. Rahat dış mekan yastıkları ve minderleri ile bir masa ve sandalyeler ekleyerek ayrı bir yemek alanını davet edin.

Sundurmanızın nasıl görünmesini istediğinizi biliyor musunuz?

En iyi sundurmalar, ölçek ve orantı göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. İlham almak için İnternet’i keşfedin, dergilerden sayfalar kesin ve hatta kendi bölgenize bakın. Size gerçekten ilham veren bir sundurma bulursanız, kapıyı çalmayı ve sahibinden tasarım ve kullanılan malzemelerle ilgili ayrıntıları sormayı düşünün. Hatta mahallede yeni bir arkadaş bile edinebilirsin! Sundurmayı nasıl kullanmayı planladığınız konusunda iyi bir fikriniz olduğunda, temel bir kat planıyla kaba bir çizim yapın. Bu, fikirlerinizi bir tasarım uzmanına açıklamanıza yardımcı olabilir. Mevcut tüm pencereleri, kapıları ve engelleri not edin. Evinizin bir fotoğrafını bile takip edebilir ve verandanızda görmek istediğiniz detayları ekleyebilirsiniz.

Düşüncelerinizi kağıda dökmek, olası sorunlu noktaları tespit etmenize bile yardımcı olabilir – veya hiç düşünmediğiniz ayrıntıları düşünmeniz için size ilham verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir