sundurma modelleri

Sundurma nedir?

Sundurma Modelleri, bir binanın girişinde kapalı veya yarı kapalı bir alandır. Misafirin ilk gördüğü kısımdır. Girişin önünde bulunan odaya veya galeriye de atıfta bulunabilir. Porsiyonlar boyut olarak değişebilir. Bazıları küçüktür ve yalnızca binanın ana odalarına erişim için bir giriş kapısı görevi görür, diğerleri ise büyüktür ve kendi başlarına dolu odalar olarak görülebilir. Verandalar, eski zamanlardan beri Hint ev mimarisinin bir parçası olmuştur. Bir sundurma tasarlarken birçok tasarım estetiği takip edilebilir. Amaç, hem ailenin hem de misafirlerin keyfini çıkarabileceği rahat ve kullanışlı bir alan elde etmektir.

Ev Planlamasında Sundurma

Bir sundurma eklemek, ev planlamasında önemli bir adımdır. İlk adım, elbette, bir yeri düzeltmektir. Evinize birden fazla giriş noktası varsa, tüm giriş noktalarına bir sundurma eklemek ister misiniz? Ardından, sundurmanın ne kadar büyük olmasını istediğinize karar verin. Oturmak için küçük bir yer mi istiyorsunuz, yoksa bir uyku sundurması mı planlıyorsunuz? Verandanızın işlevi, boyut ve stile rehberlik etmelidir. Bir sonraki adım, sundurmayı nasıl çevrelemek istediğinizi belirlemektir. Hareketli plastik ekranlar ile hava şartlarından korunmak ister misiniz yoksa bambu ekranları mı tercih edersiniz? Meshwork, küçük bir alanda zorlayıcı olabilir, ancak doğru tamamlayıcı malzemelerle açık bir alanda zarif bir seçim olabilir. Verandanızın üç tarafı açık olsun ister misiniz? Ev planınıza bir sundurma eklerken almanız gereken kararlar bunlar. Verandada oturma fikirleri, bitkiler, aksesuarlar ve dekorasyon fikirleri, dış mekan alanınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. Tabii ki, herhangi bir plana devam etmeden önce binalar için alan düzenlemeleri konusunda bilgili olun.

Modern Sundurma Tasarımları

Eski moda evlerin dar, darmadağın verandaları vardı, ancak modern versiyonlar temiz ve şık görünüyor. İlginç bir oturma alanı oluşturmak için açık renklerde sağlam bir masa düşünün. Birkaç düşünceli eklenmiş bitki ve birkaç sarkıt lamba, rahat bir alan yaratacaktır. Sıcak LED’lere sahip sarkıt lambalar şık bir görünüm yaratır. Daha rahat ve samimi bir alana ihtiyacınız varsa, verandanızda bir sığınak yaratmak için modern, sanatsal bir kanepe öneriyoruz. Neşeli baskılardaki kanepeler bir alan açabilir.

Basit Sundurma Tasarımı

Alanınız azalıyorsa veya minimalist bir estetiği tercih ediyorsanız, daha basit bir tasarım daha uygun olabilir. Birkaç sandalye ve doğal ahşap kaplı duvarlar doğal görünüyor. Görsel karmaşadan kurtulun ve uyumlu bir görünüm için mobilya parçalarınızı birbiriyle eşleştirin. Verandanın açık olması mobilyaların toz tutmasını kolaylaştırdığından mobilyaların kolayca temizlenebilir olduğundan emin olun. Plastik sandalyeler gibi basit ahşap sandalyeler burada yeterli olacaktır. Mobilyaları tamamen kaybedebilir ve yer minderlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle akşamları bu alanı kullanmak istiyorsanız, parlak bir LED tutan basit bir aplik uygun bir ışık kaynağı olabilir. Az yer kaplarken aynı anda birden fazla görevi yerine getirebilen mobilya parçalarını bulacağınız yerden tasarruf ettiren tasarımları keşfedebilirsiniz.

Hint Evi Sundurma Tasarımı

Sundurmalar, çok eski zamanlardan beri Hint evinin bir parçası olmuştur. Geleneksel Sundurma Tasarımları genellikle oyma taş sütunlar gibi dini mimariden ödünç alınan unsurları içerir. Süslemeler için bronz veya pirinç aksanların kullanılması da yaygındır. Birçok geleneksel sundurma, otantik bir görünüm için asılı bir sandalyeye veya Jhoola’ya da sahip olabilir. Salıncağa geleneksel bir dokunuş vermek için birkaç minder ekleyin.

Geleneksel Sundurma

Birçok köy evinin verandasında kırmızı oksit zeminler kullanılır. Köy sundurma tasarımları ayrıca geleneksel çini işlerinde eğimli çatılar içerir. Birçok geleneksel evde, evin ana gövdesine açılan sundurmada süslü bir kapı bulunur. Birçok Hint verandası hala kadife çiçeği ve diğer uğurlu çiçeklerle dekore edilmiştir ve yerde bir rangoli olabilir. Hasır, rattan ve bambu mobilyalar gibi koyu tonlardaki sert ahşap mobilyalar da yaygındır. Geleneksel tasarımları benimsemek, aynı zamanda, beton ormanların yayılması arasında kültürel bir kimliği korumanın bir yoludur.

Ev İçin Sundurma Tasarımı

Bir sundurma, evinize bir giriştir. Davetkar ve şık olmalı. İç dekorun verandaya uyması için iç tasarımı da düşünmeliyiz. Küçük bir verandayı şık ve işlevsel bir dış mekan alanına dönüştürmek mümkündür – her şeyi çekici ve verimli bir şekilde bir araya getirmekle ilgilidir. Sundurma, birliktelik hissini artırmak ve küçük verandanızın olduğundan daha büyük olduğunu hissetmek için araba yolları ve arka bahçeler gibi diğer açık alanlarla da bağlantı kurabilir. Doğal ve çevre dostu malzemelerin kullanılması daha organik görünümlü bir mekana, metal ve plastik mobilyalar ise modern bir görünüme yol açacaktır. Zeminlerden mobilyalara, korkuluklara ve ışıklara kadar, dikkate alınması gereken birçok unsur vardır – verandanızı tasarlamadan önce tasarım fikirlerini iyice araştırın ve genel tarzınızı bulmaya çalışın.