Lazer Sac Kesim

Günlük hayatın her yerinde kullanabileceğiniz lazer sac kesim, ferforje ürünlerde çeşitlilik tahmin edebileceğinizden çok daha fazla. Isıtılarak işlenen demirler, istediğiniz tasarımda ferforje ustaları  tarafından işlenerek oluşturulabilir. gibi birçok alanda kullanılabilir.

Tüm El İşleri

Ferforje dekoratif ürünler tamamen el işçiliği ile oluşturulmaktadır. Ferforje dekoratif ürünler hem iç hem de dış mekanlarda deforme olmaması ve kullanılabilirliği ile evinizin her yerinde, şirketinizde. Örneğin iç mekanınızda ferforje tabela ve masa, bahçenizde tercih ettiğiniz bir obje, aynı ferforje malzemeden bir model tasarlayıp kullanabilirsiniz. Ferforjenin kullanım kolaylığı ve tasarım çeşitliliği sayesinde kullanılacak her ortama uygun çeşitlendirme yapılabilmektedir. Fonksiyonel sabit işlerin veya dekorasyon amaçlı kullanımının yanı  sıra çeşitli mekanizmalarla fonksiyonel tasarımlar oluşturulabilir. Tüm tasarımlar ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilebilir. Ferforje dekoratif ürünler, uzun ömür ve uygun fiyat garantisi ile toptan veya perakende olarak sipariş edilebilir.

Lazer kesim, malzemeleri kesmek için yüksek güçlü bir lazerin kullanıldığı bir CNC kesim işlemidir. Bu işlemde, kapalı bir kap içinde lazer malzemesinin elektrik boşalmasıyla uyarılmasıyla yüksek yoğunluklu bir ışık huzmesi oluşturulur. Optik, oluşturulan lazer ışınını iş parçasına odaklamak, eriterek, buharlaştırarak veya yakarak etkin bir şekilde kesmek için kullanılır. Lazer ışınının hareketi CNC teknolojisi kullanılarak kontrol edilir. Lazer kesim, malzemeleri kesmek için yüksek güçlü bir lazerin kullanıldığı bir CNC kesim işlemidir. Bu işlemde, kapalı bir kap içinde lazer malzemesinin elektrik boşalmasıyla uyarılmasıyla yüksek yoğunluklu bir ışık huzmesi oluşturulur. Optik, oluşturulan lazer ışınını iş parçasına odaklamak, eriterek, buharlaştırarak veya yakarak etkin bir şekilde kesmek için kullanılır. Lazer ışınının hareketi CNC teknolojisi kullanılarak kontrol edilir.

Lazer Kesimin Faydaları ve Sınırlamaları

Lazer kesimin yüksek hassasiyeti nedeniyle, lazerle kesilen parçalar için minimum son işlem gereklidir. Lazer sistemleri, ısıdan etkilenen küçük bir bölge oluşturarak, işlem sonrası ısıl işlem ihtiyacını azaltır. Diğer kesme işlemleriyle karşılaştırıldığında, lazerle kesme, plazma kesmeden daha hassas ve çok yönlüdür (malzeme açısından), ancak su jeti kesmeden daha azdır. Lazer kesim, malzeme çok yönlülüğü, hassasiyeti ve hem kesme hem de oyma (su jeti ile yapılamayacak bir işlem) yapabilme yeteneği nedeniyle en yaygın kullanılanıdır. Ayrıca su jeti kesimden daha ucuzdur.

Lazer Kesim Maliyeti

Lazer Kesim maliyeti, lazer tipine ve seçilen malzemeye bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Sac imalat projenizin fiyatı hakkında fikir sahibi olmanın en kolay yolu, ücretsiz ve anında fiyat teklifi almak için CAD dosyanızı yüklemektir.