Duvar Üzeri Korkulukları

Duvar üzeri korkulukları bir güvenlik unsuru eklemek, mahremiyet sağlamak ve gelişmiş bir görünüm sunmak ve çekiciliği engellemek dahil olmak üzere mülkler için birçok büyük fayda sağlar. Ancak, profesyonel bir  hizmetinin size sunabileceği tüm seçeneklere bakmak bazen bunaltıcı olabilir.

Mülkünüz için hangi korkuluğun doğru olduğuna karar verirken bakmanız gereken birkaç şey var ve bunlardan 5 tanesine aşağıda daha ayrıntılı olarak bakıyoruz.

Tasarım tercihiniz nedir?

Ne tür bir ev stiline sahip olduğunuza bağlı olarak, korkuluğunuzu buna uygun şekilde seçmek isteyeceksiniz. Mahallenizde sizinkine benzer evlere eşlik eden korkuluklar görebilir ve yaptıklarıyla tutarlı kalmak isteyebilirsiniz ya da kutunun dışında düşünmek ve mülkünüzün biraz öne çıkması için farklı bir şey yapmak isteyebilirsiniz. Korkuluklar, gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde tasarlanabilir ve standart bir mimari tarz mı yoksa daha benzersiz bir şey mi istediğinize karar verme fırsatınız var.

Gerçekten neden istiyorsun?

Mülkünüz için bir korkuluğun gerekli olduğuna karar verdiğinizde, muhtemelen en az bir iyi nedeniniz vardır. Çocuklarınız, özellikle de küçük çocuklarınız varsa ve yoğun bir yolun yakınında yaşıyorsanız, onları mülkünüzde tutmak ve arabalardan korumak için bir korkuluk iyi bir fikirdir. Belki de mülkünüzde tutmak istediğiniz ancak her zaman bağlamak zorunda kalmayacağınız bir evcil köpeğiniz var. Bir korkuluk, köpeğinize göz kulak olmak zorunda kalmadan evinizden dışarı çıkabilmeniz için mükemmel bir çözüm sunar. Köpeğinizin boyutuna ve sıçrama yeteneğine bağlı olarak, uzun bir hayvanınız varsa veya gerçekten yükseğe zıplayabilen bir hayvanınız varsa daha uzun bir yapı isteyebilirsiniz veya yere alçak duran küçük bir köpeğiniz varsa daha kısa bir yapı daha cazip olabilir. ve böylece mahallenize bakmak için hala üzerini görebilirsiniz. Belki de güvenlik nedeniyle tecrit etmek istediğiniz bir havuzunuz var ve bu sorunu nasıl çözmek istediğiniz bir korkuluk. Ya da belki sadece çevrenizdeki komşularınızdan biraz mahremiyet istiyorsunuz ve bir korkuluk, sizin ve ailenizin bu inzivaya çekilmesini ve daha samimi bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır.

Bütçeniz nedir?

Korkuluklar, her türlü fiyat aralığında üretilebilir ve kurulabilir ve bu mülk varlığına ne kadar değer verdiğinize bağlı olarak, bütçeniz neyi başarabileceğinizi belirleyecektir.Ancak çoğu durumda insanlar profesyonelce inşa edilmiş ve dikilmiş bir tane isterler, bu yüzden ilk seferde doğru yapılır. Korkuluklar söz konusu olduğunda kullanılabilecek her türlü malzeme vardır, bu nedenle projenin bu öğesini belirlemek muhtemelen başlamak için iyi bir yerdir. Bu nedenle ne tür bir maliyete bakabileceğinizi araştırdığınızdan emin olun.

Ne kadar bakım süresi yatırımı yapmak istiyorsunuz?

Korkuluklar için kullanılan malzemeye bağlı olarak, üzerinde ne kadar bakım yapmanız gerektiğini belirleyecektir. Korkuluğunuz söz konusu olduğunda uzun vadeli düşünün, çünkü onu ayağa kaldırmak, sahiplik deneyiminin sadece başlangıcıdır.

Mahallenizde Halihazırda Hangi Korkuluklar Var?

Bu konuya bu makalenin başlarında kısaca değinmiştik, ancak bölgenizde halihazırda var olana bağlı olarak korkuluk kararınız değişebilir. Ayrıca, bazı mahallelerde korkuluk kısıtlamaları ve şartları ile gelebilecek bir ev sahipleri derneği vardır, bu nedenle seçeneklerinizin bu nedenle sınırlı olup olmadığını öğrendiğinizden emin olun. Mahalleniz için bir ev sahipleri derneği olduğundan emin değilseniz, konu hakkında bazı komşularla konuşun ya da ilk elden öğrenmek için şehrinizin veya şehrinizin yetkilileriyle iletişime geçin.