dresuar modelleri

Dresuar nedir?

Dresuar, bir mana ile konsolos, şifonyer veya vitrin gibi tabirler ile söylenebilmektedir. Dresuar çekmecesi ve ayak kısmını bulunduran bir aksesuardır. Dresuar modelleri evlerde çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Fakat son dönemlerde daha sık yaygınlaşmaya ve moda olmaya başlamıştır. Konulduğu yere anında ferahlık katan bu parça ortamın güzelleşmesini sağlamaktadır. Bu yazımızda dresuar nedir konusunu inceledik. Şimdi dresuar hakkında daha detaylı bilgiler sunacağız.

Dresuar ne işe yarar?

 Dresuar ne işe yarar sorusu ile sürekli karşı karşıyayız. Son zamanlarda daha fazla karşılaşmaya başladık. Bunun sebebi ise dresuarın daha fazla duyulması ve kullanılmasının yükselmesidir. Genelde olarak konsolos ismiyle bilinmektedir. Dresuar aslında dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Fakat birçok işe yaradığı da  biliniyor. Dresuar çekmecelidir çekmecesine saklamak istediğiniz eşyaları yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda üst kısmına anahtar, telefon, cüzdan gibi malzemelerinizi yerleştirebilirsiniz. Üst bölgesini sadece aksesuar vazo çiçek koyarak da kullanabilirsiiniz. Ayna takıp da kullanılması uygundur. Ayna takıldığında daha hoş bir hava katacak ve ortamı ferahlatacaktır..

Dresuar yüksekliği ve genişliği ne olmalıdır?

Dresuar yüksekliği ve genişliği kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Birçok çeşit dresuar vardır. Bunların bazıları yere çok yakındır ve hatta yer ile birleşiktir. Bazılarının ise yerden yüksekliği çok yüksektir. Bu sebeple zevkinize göre tercih edebilirsiniz ancak temizliğinin kolay olması ve ortama hoş hava katması için yerden yüksekliğinin 70-80 cm arasında olması daha iyi olacaktır. Bu şekilde dresuar kullandığınızda hem temizliği kolay olacak hem de ortamın daha modern görünmesini sağlayacaksınız. Genişliği ise genel olarak 110-120 cm arasında tercih ediliyor. Bu özellikte de dresuarlar her ortama gayet uygun olmaktadır. Bu yazımızda dresuar yüksekliği ve genişliği nasıl olmalıdır konusu hakkında sizlere öncü olduk. Şimdi ise dresuar nerelerde kullanılır hususu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. O halde yazımızın devamını mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz .

Dresuar Nerelerde Kullanılır?

Dresuarın birçok çeşidi ve birçok rengi mevcuttur. Peki, dresuar nerelerde kullanılır? Hemen sizlere bu konu hakkında bilgi verelim.  Dresuar, salonda, Antrede, yatak odasında, yemek odasında kullanılabilmektedir. Bu sizin tercihinize bağlıdır. Nerede kullanılırsa kullanılsın anında bulunduğu ortamın havasına hava katıcaktır. Dresuar çok tarz olduğu kadarda nostaljiktir. Buda herkesin ilgisini çekmektedir. Önceden genelde antrelerde kullanılan dresuar, artık kullanımı artmış olup evin bütün odalarında rahatlıkla kullanılmaktadır. Dresuar hem dekoratif hem de işlevi olan bir ürünüdür. Bu sebeple de her yerde kullanılmaya uygun bir üründür.

Birçok çeşit dresuar tarzı bulunmaktadır. Sehpalı dresuar ve aynı zamanda TV üniteli dresuarlar bulunmaktadır.  Genel olarak dresuarların antrede kullanılması söz konusudur. Çünkü anahtar, telefon, cüzdan sürekli el altında bulundurulan malzemelerdir. Bu sebeple de antreye konulur ve bu malzemelerin rahatlıkla bulunması sağlanır. Dresuarların üst bölgesinde birçok eşyanızı koymanız mümkündür. Aksesuar koymak için üst kısmında yer bulunmaktadır. Birçok aksesuar ile dresuarınızı daha farklı ve göz alıcı yapabilmeniz gayet kolaydır.

Dresuar Modelleri

Dresuarlar artık birden fazla yerde kullanılmaktadır. Genelde herkesin evinin bir köşesinde mutlaka yer alan dresuarların fazlaca modeli bulunmaktadır. Bu modeller sizin zevkinize bağlı olarak farklılık göstermektedir. Şimdi sizlere dresuar modellerini göstereceğiz.

 • Ballard dresuar
 • Holloway
 • Lupone
 • Morrison
 • Kwartin
 • Balfour
 • Vallis
 • Marche
 • Calabria
 • Wallace
 • Barletta
 • İmperia
 • Brindis
 • Richard
 • Bevington
 • Coleman
 • Victor allston
 • Alanso
 • Montella

Dresuarların Kullanım Amacı

Dresuarlar artık çok fazla yaygınlaşmaya başlanılmıştır. Peki, birçok kişinin merak ettiği, dresuarların kullanım amacı nedir? Hemen söyleyelim. Dresuarların belli bir kullanım amacı yoktur aslında. Herkes dresuarları istediği gibi istediği yerde rahatlıkla kullanır. Bu geçmişte pek mümkün değildir. Sadece dresuarlar antreye konur ve oraya da anahtarlar koyulurdu. Fakat günümüze bu mobilyalar evin her bölümünde rahatlıkla kullanılıyor. Herkes ne olarak kullanmak istiyorsa artık kullanıyor. Birçok kişi aksesuar olarak tercih etmektedir, Birçok kişide çekmecesi olduğu için çekmecesine eşyalarını koymaktadır. Aynı zamanda TV ünitesi olarak da kullanımı sağlanmaktadır. TV ünitesi şeklinde olan dresuarlar diğer dresuarlara kıyasla biraz daha büyük olabilmektedir. Aksesuar olarak tercih edileceği zaman üst kısmına ayna da yerleştirmek mümkün. Ayna dresuarı daha ferah ve modern bir hale getirmektedir. Aynı zamanda dresuarı banyoya koyacaksanız o zamanda ayna ile şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Aynı zamanda çekmecesi olduğu için malzeme koymanızda mümkündür.