Ayna Modelleri

Değişen dünya ile hayatımıza giren “modern” kavramının etkisini yaşamımızın her alanında görmek kaçınılmaz halde geldi. Kullandığımız cihazlar, arabalarımız, evlerimiz, kıyafetlerimiz özetle dünya üzerindeki her şey bu kavramdan etkilenmektedir. Değişim beraberinde kaçınılmaz modernleşmeyi de getirmektedir. Bu etkiyi evlerimizde kullandığımız tüm ürünlerde görebilmemiz oldukca normal. Bunlardan biri de geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ve değişime ayak uydurup günümüzdeki haline gelen aynadır. Modern ayna modelleri artık sadece işlevsel değil dekoratif özelliği ile de ortama ferahlık ve şıklık katan vazgeçilmez parçalardır.

Ayna; ışığı kırarak ortamı aydınlatmada ve ferah bir atmosfer oluşturmada büyük katkı sağlıyor. Duvar, dolap, boy, masa aynası gibi birçok farklı şekilde kullanılabilen ve geniş ürün seçeneğine sahip aynaları odalarınızın her yerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dresuar üzerinde bir ayna misafirlerinize girişte hoş bir karşılama ortamı yaratırken, salonda kullanacağınız büyük bir ayna hem ortamınızı aydınlatacak hem de dekorasyonunuzu en iyi şekilde yansıtacaktır. Yatak odanızda kullanacağınız farklı tasarımda bir boy aynası odanıza hareket ve renk katacaktır.

İşte ortama güzellik sağlamanıza yardımcı olacak farklı ayna modelleri:

Ahşap Aynalar

Ahşap, eski ve yeniyi hatasız bir şekilde birleştirerek her çağa uyum sağlamış bir üründür. Ahşabın sıcaklığını ayna ile buluşturan modeller, alanınıza şıklık katmakta büyük katkı sağlayacaktır. Modern, klasik, vintage, çağdaş gibi birçok tarzda bu modelleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yuvarlak, kare, dikdörtgen gibi farklı şekillerde, büyüklüklerde modelleri salon,  oturma odası, yatak odası gibi neredeyse yaşam alanlarınızın her tarafında kullanabilmeniz mümkün. Tek parça kullanabileceğiniz gibi birkaç aynanın ahşap alanda oluşturduğu kusursuz kompozisyonlara sahip modelleri ile ortamınıza ferahlık kazandırabilirsiniz. Özellikle son yıllarda en çok tercih edilen eskitme modellerini modern, vintage gibi farklı modellerde kullanabilirken, varaklı, altın renkli modelleri de klasik tarzda dekore ettiğiniz alanınızda güzel bir tamamlayıcı olacaktır. 

Metal Aynalar

Metal modern yaşamda en çok kullanılan ürünlerden biri olarak dekorasyonda da kendine geniş bir yer ayarlamaktadır. Bu modeller geometrik şekiller, farklı tasarımlar ile ortama özgün bir hava vermekle oldukça iddialı parçalardır.  Endüstriyel tasarımda sıkça kullanılsa da bronz, alüminyum gibi farklı metallerin kullanıldığı ürünler, eskitme modeller modern, çağdaş, vintage gibi farklı tarzlar içinde birden fazla seçenek sunmaktadır. Bu seçenekler arasında geçmişten günümüze en şık ortamların vazgeçilmezi gümüş ayna modelleri de ortama parlak ve elegant bir hava sağlayacaktır. Ayrıca metal ve ahşap ya da metal ya da derinin birlikte kombine edildiği aynalar da tercih edebileceğiniz ve rahatlıkla kullanabileceğiniz modeller içerisinde. 

Cam Aynalar

Camın zarafeti ile buluşan ayna modelleri ortama derinlik katarak hoş bir ambiyans yaratmaktadır. Şeffaf camın yanında siyah, beyaz gibi farklı renk seçenekleri olan cam çerçeveler birçok modelde ve dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Özel Tasarım Aynalar

Tasarımcının elinden çıkan bu ayna tasarımları, eşsiz ve size özel dekorasyonlar yaratmanıza büyük yarar sağlayacaktır. Bambu, tüy gibi farklı malzemelerin yanında ahşap, cam, metal gibi malzemelerin de yaratıcı zihinlerde sanatsal bir esere dönüştüğü modeller tarzınızın ve zevkinizin yanında estetik algınızı da hatasız şekilde yansıtacaktır. Özel tasarım bir duvar aynası duvarınızda çok güzel bir tablo etkisi havası katarken bambu bir masa aynası özgün bir dekoratif ürün olarak dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Alanlarınızda hem işlevsel hem de dekoratif olarak kullanabileceğiniz bu özgün ürünler şıklık ve kalitenin yanında estetik olarak da ortamınıza ferahlık kazandıracaktır.

Ayna seçimlerinizde mutlaka diğer mobilya ve dekorasyonunuzla uyumlu olmasına önem göstermelisiniz. Böylece kusursuz bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.