Genel

Ayna Temizliği Nasıl Yapılır?

Ayna Temizliği Nasıl Yapılır?

ayna temizliği nasıl yapılır. Aynanıza bakarsanız ve su lekeleri, çizgiler ve lekeler size bakıyorsa, temizlemenin zamanı gelmiş olabilir. Ne yazık ki, kirli bir ayna, aksi takdirde temiz bir banyonun pis görünmesine neden olabilir, bu yüzden bir aynayı nasıl düzgün bir şekilde temizleyeceğinizi öğrenmek önemlidir. Bazen cam temizleyici ve bir bezle hızlı bir şekilde silmek kadar kolaydır, ancak her seferinde kristal netliğinde bir sonuç arıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

DIŞ Ayna Temizleme Çözümü

  • Yarım su bardağı distile su
  • Yarım su bardağı beyaz sirke
  • Bir yemek kaşığı mısır nişastası
  • Banyo Aynası Nasıl Temizlenir

Yukarıdaki üç malzemeyi bir sprey şişesinde karıştırın, iyice çalkalayın ve temizlemeye hazır olun!

Sürtünme alkolü ve temiz bir bezle saç spreyini veya inatçı kalıntıları çıkararak başlayın. Ayna camının geri kalanını temizlemeden önce kalıntıları temizlemek için bezin bir köşesini alkole batırın. Aynayı temizleme solüsyonunuz veya cam temizleyicinizle püskürtün.

Çizgisiz bir parlaklık için bir mikrofiber bez alın. Kumaş yok mu? Buruşuk gazete de işe yarar. Kenardan kenara, yukarıdan aşağıya doğru geniş bir “S” deseninde aynayı silmek için mikrofiber bezinizi (veya gazetenizi) kullanın. Herhangi bir kiri veya döküntüyü etrafa yaymadan yakalamak için bezin aynı kenarıyla yönlendirmeye çalışın. Aynayı temizlemek için dairesel hareketler kullanmayın; araba parlatmıyorsun!

Ayna temiz göründüğünde, gözden kaçırmış olabileceğiniz alanları görmek için odanın farklı bir noktasında durun.

Sisli Banyo Aynası Nasıl Önlenir

Banyo aynanızı temizlerken yukarıdaki ipuçları işe yarasa da, banyo aynanızı nasıl temizleyeceğinizi ve aynı zamanda duş aldıktan sonra buğulanmasını nasıl önleyeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki işlemimizi takip edin:

  • Bir su bardağı su, bir su bardağı sirke ve bir çay kaşığı bulaşık deterjanını bir sprey şişesinde karıştırın. Karıştırmak için hafifçe sallayın.
  • Çözeltiyi doğrudan aynaya uygulayın ve birkaç saniye bekletin.
  • Mikrofiber bez veya gazete ile aynadaki spreyi silin.

Camınızın birkaç gün buğulanmamasının keyfini çıkarın. Gerektiği kadar tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir